Οι πενήντα υποψήφιοι της Τατιάνας Καλογιάννη

tatiana_kalogianni

Με μία δήλωση που έγινε σε ιδιαίτερα προσωπικό τόνο και έδωσε το στίγμα της πολιτικής της παράταξής της, η Τατιάνα Καλογιάννη παρουσίασε τους  πενήντα υποψήφιους που στελεχώνουν το ψηφοδέλτιό της. Όπως είπε κατά την εκδήλωση παρουσίασης η κ. Καλογιάννη πρόκειται «συμπολίτες που παύουν να αδιαφορούν για τα κοινά θέματα και στην πιο παραγωγική περίοδο της ζωής τους συμπαρατάσσονται σε έναν αγώνα δύσκολο αλλά και μοναδικό.  «Όταν αποφάσισα να βγω μπροστά για να αλλάξει πορεία η πόλη μας είχα και τη δύναμη και το σθένος και τις ιδέες.

Τώρα, όμως, έχω κάτι ακόμη περισσότερο. Τη σιγουριά ότι μπορούμε να το πετύχουμε», ανέφερε χαρακτηριστικά η υποψήφια δήμαρχος.

Στους πενήντα υποψηφίους που παρουσίασε η κ. Καλογιάννη περιλαμβάνονται και ορισμένοι που διατέλεσαν στελέχη στην παράταξη του Νίκου Γκόντα, όπως ο εν ενεργεία δημοτικός σύμβουλος Βασίλης Κοσμάς αλλά και ο πρώην εκπρόσωπος τύπου Βαγγέλη Σαίνη.

Οι πενήντα είναι οι ακόλουθοι

01           ΑΪΒΑΤΙΔΗΣ          ΙΩΑΝΝΗΣ            Προϊστάμενος ΕΦΚΑ Μισθωτών Ιωαννίνων

02           ΑΡΓΥΡΗΣ              ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ          Πτηνοτρόφος στον Α.Π.Σ.Ι. «ΠΙΝΔΟΣ»

03           ΒΑΓΓΕΛΙΔΗΣ       ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ         Πολιτικός Μηχανικός, Ελεύθερος Επαγγελματίας

04           ΒΑΣΙΟΥ ΕΛΕΑΝΑ               Καθηγήτρια Μονωδίας,  Συντηρήτρια ΄Εργων Τέχνης

05           ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ       ΓΙΩΡΓΟΣ               Φαρμακοποιός

06           ΓΙΩΤΙΤΣΑΣ            ΝΙΚΟΛΑΟΣ          Φιλόλογος- Αθλητικογράφος

07           ΓΚΑΡΑΛΑΝΗΣ    ΜΙΧΑΛΗΣ            Φαρμακοποιός

08           ΓΚΙΖΑΣ  ΣΠΥΡΟΣ                Αντιστράτηγος εν αποστρατεία του Στρατού Ξηράς, πρώην Διοικητής της 8ης Μεραρχίας

09           ΓΚΟΛΑ – ΝΙΚΟΥ ΕΛΕΝΑ  Αρχιτέκτων Μηχανικός,Ελεύθερη Επαγγελματίας

10           ΔΗΜΟΥ                ΒΑΣΙΛΙΚΗ             Αρχαιολόγος, Επαγγελματίας τουρισμού

11           ΔΡΕΠΑΝΑΣ         ΙΩΑΝΝΗΣ            Ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων κτιρίων και βιομηχανικών χωρων

12           ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ         ΦΙΛΙΠΠΟΣ           Δάσκαλος,  Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών στο ΑΠΥΣΠΕ ΗΠΕΙΡΟΥ

13           ΖΑΡΟΓΙΑΝΝΗ     ΦΩΤΕΙΝΗ (ΦΑΙΗ)             Έμπορος

14           ΗΓΟΥΜΕΝΙΔΗ – ΤΖΑΧΡΗΣΤΑ         ΔΗΜΗΤΡΑ           Μηχανικός Ηλεκτρονικών Υπολογιστών & Πληροφορικής,  Εκπαιδευτικός και Μουσικός

15           ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ          Κομμωτής,  Εκπαιδευτής Κομμωτικής Τέχνης, Πρόεδρος της συντεχνίας Κουρέων – Κομμωτών Νομού Ιωαννίνων.

16           ΚΑΛΥΒΑΣ             ΝΙΚΟΛΑΟΣ          Ιδιωτικός υπάλληλος

17           ΚΟΣΜΑΣ              ΒΑΣΙΛΗΣ              Βιολόγος-Βιοχημικός Νοσοκομείου “Χατζηκώστα”, Δημοτικός Σύμβουλος.

18           ΛΑΔΙΑΣ                ΓΙΩΡΓΟΣ               Επιχειρηματίας

19           ΛΕΚΚΑΣ                ΒΑΣΙΛΗΣ              Διασώστης σε πλήρωμα ασθενοφόρου στο ΕΚΑΒ Ιωαννίνων

20           ΛΕΤΣΙΟΥ – ΚΟΣΜΑ            ΒΙΚΥ       Εκπαιδευτικός, Ιδιοκτήτρια Κέντρων Ξένων Γλωσσών

21           ΛΕΦΑΣ  ΑΛΕΞΙΟΣ              Πολιτικός Μηχανικός,Επιχειρηματίας

22           ΜΑΓΚΟΥ              ΚΑΙΤΗ    Μηχανικός Επιστήμης Υλικών, Ιδιωτική υπάλληλος.

23           ΜΑΝΟΥΣΑΡΙΔΟΥ              ΑΛΕΞΙΑ Αστυνομικός,  τελειόφοιτος Νομικού Τμήματος Νομικής Σχολής Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου

24           ΜΑΝΤΖΙΟΥ          ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ  Οικονομολόγος

25           ΜΑΡΙΝΙΔΟΥ – ΒΕΝΕΤΗ    ΜΑΡΙΑ  Εκπαιδευτικός, Συντονίστρια Εκπαίδευσης Προσφύγων

26           ΜΙΧΑΛΗΣ            ΣΤΕΦΑΝΟΣ         Καθηγητής Γερμανικής γλώσσας, Πρόεδρος ΕΛΜΕ Ιωαννίνων, Αιρετό μέλος Δ.Σ. ΕΠΣΗπ., Πρόεδρος Γυναικείου ποδόσφαιρου Ιωαννίνων

27           ΜΠΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ           ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ               Σύμβουλος Επιχειρήσεων & Αναπτυξιακών Προγραμμάτων

28           ΜΠΗΤΣΙΚΑΣ        ΞΕΝΟΦΩΝ          Κοσμήτορας Σχολής Καλών Τεχνών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

29           ΜΩΡΟΓΙΑΝΝΗΣ                ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ       Χημικός Μηχανικός, Ιδιωτικός υπάλληλος,  Μέλος Διοικούσας Επιτροπής Τεχνικού Επιμελητηρίου Παράρτημα Ηπείρου

30           ΝΙΚΟΛΑΪΔΗ – ΛΥΤΣΙΚΑ   ΘΕΟΔΩΡΑ           Βιολόγος, Επιχειρηματίας τουρισμού

31           ΝΤΑΣΙΟΣ              ΝΙΚΟΛΑΟΣ          Επιχειρηματίας

32           ΝΤΕΜΟΣ              ΝΙΚΟΛΑΟΣ          Μηχανικός Υπολογιστών

33           ΝΤΟΝΤΗ              ΚΩΝ/ΝΑ              Δικηγόρος (Ασκούμενη)

34           ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ            Διδάκτωρ Περιβαλλοντολόγος

35           ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ      ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ       Τεχνολόγος Πολιτικός Μηχανικός

36           ΠΑΠΠΑΣ               ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ        Επιχειρηματίας

37           ΠΑΠΠΑΣ               ΓΕΩΡΓΙΟΣ             Ιδιοκτήτης εταιρείας παροχής τεχνικής υποστήριξης σε ασφαλιστικές εταιρείες

38           ΠΑΠΠΑΣ               ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ  Ιδιοκτήτης Εργαστηρίου Παραδοσιακής Ζαχαροπλαστικής στη Νήσο Ιωαννίνων.

39           ΡΑΠΤΗΣ                ΙΩΑΝΝΗΣ            Κτηνοτρόφος

40           ΣΑΪΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ         Ιδιωτικός υπάλληλος

41           ΣΙΜΙΤΖΗ               ΣΟΦΙΑ  Καθηγήτρια, Διδάκτωρ Φιλοσοφίας

42           ΣΙΟΥΤΗΣ               ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ         Επιχειρηματίας Τουρισμού

Γενικός Γραμματέας της ‘Ενωσης Ξενοδόχων Νομού Ιωαννίνων

43           ΣΚΑΜΑΝΤΖΟΥΡΑ             ΕΛΕΝΑ  Ιδιώτης παιδίατρος

44           ΣΤΑΥΡΟΥ              ΕΛΕΝΑ  Δικηγόρος

45           ΣΦΑΙΡΟΠΟΥΛΟΣ              ΝΙΚΟΛΑΟΣ          Θεατρολόγος & Σκηνοθέτης

46           ΤΖΟΒΑΡΑ – ΜΠΑΤΖΙΟΛΑ               ΠΑΥΛΙΝΑ – ΠΕΤΡΑ            Ελεύθερη Επαγγελματίας, Διοργανώτρια γάμων / εκδηλώσεων

47           ΤΖΩΡΤΖΗ – ΛΑΓΟΥ            ΕΥΡΙΔΙΚΗ             Οικονομολόγος, Ιδιοκτήτρια Φροντιστηρίου Μέσης Εκπαίδευσης

48           ΤΣΑΓΚΛΗΣ           ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ               Δικηγόρος

49           ΤΣΑΜΠΑΛΑΣ      ΜΑΡΙΟΣ               Δικηγόρος, Νομικός Σύμβουλος της ΔΩΔΩΝΗ Α.Ε.

50           ΤΣΙΤΟΣ  ΧΑΡΗΣ  Συνιδιοκτήτης Ραδιοφωνικού Σταθμού, Μουσικός Επιμελητής,

Παραγωγός

Πηγή: epiruspost.gr